خانه


نورگیر حبابی یا کوپل ( Skylight)

نورگیر از دو بخش تشکیل شده است : قسمت فایبر گلاس نورگیر  و قسمت حباب اکرلیک نورگیر .

در بخش حبابی نورگیر ، شرکت نورگیر سازان تهران ورق اکرلیک های ساخت کشور تایوان " کارخانه ی Falling star ( این کارخانه یکی از معتبرترین کارخانه های تولید کننده ورق اکرلیک برای نورگیر می باشد ) " ، استفاده می کند .در پایه هایی که برای نصب نورگیر توسط نورگیر سازان تهران طراحی و ساخته می شود از رزین پلی استر استفاده می شود. که برای مقاومت در برابر رطوبت ، نور شدید خورشید ، بارش و ...بسیار مناسب است . همچنین جلوه زیبایی به نمایه ساختمان اضافه می کند.

نورگیر حبابی را می تواند در اندزه های متفاوت با قابلیت نصب سیستم متحرک( باز شو) پیاده سازی نمود. یکی دیگر از امتیازات نورگیر حبابی طراحی دوجداره ی آن است . بنا به درخواست مشتری نورگیر های حبابی را می توان به صورت دو جداره نیز اجرا نمود.

در موارد زیر می توان از نورگیر حبابی استفاده کرد:

برای پوشش سقف پاسیو پوشش سقف حیاط خلوت، سقف استخر ، برای پوشش انواع void نورگیر پاساژها,نورگیر حیاط مسجد و مراکز مذهبی و مراکز تجاری انواع سوله های خاص ، پوشش سالن های ورزشی ، عنوان سایبان برای مراکز تفریخی و توریستی ، ایستگاه های اتوبوس ، سایبان ترمینال های مسافربری و فرودگاه و...

 

درباره ما

سقف حیاط خلوت:

سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت منازل معمولا بصورت بلا استفاده و فقط جهت نورگیر ساختمان استفاده میشود که به دلیل ورود گرد و خاک و .... علاوه بر غیر استفاده بودن ,مشکلاتی را نیز برای صاحبان منازل ایجاد می کند.. با استفاده از نورگیر های حبابی شرکت نورگیر سازان میتوان پوشش مناسبی را برای سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت ایجاد نمود که بدلیل آببندی صد در صد و نوردهی عالی و قابلیت بازشو می توان از این فضا ها به عنوان اشپز خانه دوم، اتاق بچه، کتابخانه و ... استفاده نمود

سقف حیاط خلوت

سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت منازل معمولا بصورت بلا استفاده و فقط جهت نورگیر ساختمان استفاده میشود که به دلیل ورود گرد و خاک و .... علاوه بر غیر استفاده بودن ,مشکلاتی را نیز برای صاحبان منازل ایجاد می کند.. با استفاده از نورگیر های حبابی شرکت نورگیر سازان میتوان پوشش مناسبی را برای سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت ایجاد نمود که بدلیل آببندی صد در صد و نوردهی عالی و قابلیت بازشو می توان از این فضا ها به عنوان اشپز خانه دوم، اتاق بچه، کتابخانه و ... استفاده نمود.

نورگیر حبابی از دو قسمت پایه فایبر گلاس و حباب از جنس اکریلیک تایوانی تشکیل شده اند که پس از طراحی و انتخاب سایز مناسب برای محل در کنار یکدیگر بر روی سازه مهندسی طراحی شده قرار می گیرند.  سپس دور کار با ورق گالوانیزه به صورت فلشینگ ورق کاری می شود، سپس کل پایه ها و ورق گالوانیزه ایزوگام می شود که باعث آببندی صد در صد فضای مورد نظر می گردد. همچنین آببرو برای کل سقف در نظر گرفته می شود که مشتری می تواند به راحتی سقف را در صورت نیاز شستشو نماید. و در صورت نیاز مشتری به تهویه هوا, بر روی قسمت حباب نورگیر یک دستگاه بازشو نیز قرار میگیرد.

همچنین این نورگیر ها (برای سقف حیاط خلوت)قابلیت تبدیل به حالت بازشو را دارند که برای سیرکولیشن هوا مناسب می باشد.

مجموعه نورگیرسازان با احترام به حق مشتری نسبت به داشتن محصولی با کیفیت ، نورگیر های خود را عرضه میدارد که استفاده از ورق های اکریلیک تایوانی و پایه های فایبر گلاس با کیفیت در محصولات در ادامه سیاست های شرکت در این زمینه می باشد.

خواص ورق اکریلیک:

این ورق ها دارای شفافیت بالا تا 92% عبور نور می باشد.

مقاومت ضربه ای تا 9 برابر شیشه

مقاومت در برابر اشعه ما ورا بنفش

مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا

مقاومت در برابر زلزله

ضد رطوبت

تنوع بی نظیر رنگ و پایداری طولانی آن

خواص پایه های فایبر گلاس:

مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا

مقاومت در برابر زلزله

ضد رطوبت

استفاده از رزین پلی استر و پشم شیشه جهت مفاومت حرارتی و صوتی

و.....

بازدید،مشاوره، طراحی رایگان.

از مهمترین مسائلی که برای پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو باید مد نظر قرار داد میتوان موارد زیر را عنوان نمود.

- کم نشدن نور طبیعی نورگیر ساختمان که معمولا در آپارتمان ها از حیاط خلوت و پاسیو ها تامیین میگردد.

-آببندی صد در صد کار تا بتوان از فضای پاسیو و حیاط خلوت نهایت بهره را برد

- قابلیت بازشو بودن برای سیرکولسشن هوا

-قابلیت شستشوی سقف

-شیب مناسب سقف

- امنیت و.....

که برای رعایت نمودن موارد بالا میتوان با قاطعیت می توان عنوان کرد که بهترین پوشش برای سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت پوشش به وسیله نورگیر حبابی می باشد.در قسمت محصولات میتوانید توضیحات کاملتری از نورگیر های حبابی را داشته باشید.

پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی
پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی
پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی با آببندی صد در صد
پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی با آببندی صد در صد
پوشش پاسیو (قلندری شمالی)
پوشش سقف حیاط خلوت (نارمک)
نورگیر حبابی برای پوشش پاسیو
نورگیر حبابی برای پوشش پاسیو
پوشش سقف حیاط خلوت (اجرا شده در نیاوران)
پوشش سقف حیاط خلوت (اجرا شده در نیاوران)
نورگیر سقف حیاط خلوت (اجرا شده در خیابان صنایع)
نورگیر سقف حیاط خلوت (اجرا شده در خیابان صنایع)
پوشش پاسیو (قلندری شمالی)

پوشش سقف پاسیو

پوشش سقف پاسیو

پوشش سقف پاسیو : اگر توجه کرده باشیم در بسیاری از خانه های مسکونی به خصوص خانه های ویلایی چند طبقه اکثر فضاها ی خالی پاسیو و همچنین سقف حیات خلوت بلااستفاده می باشند و به دلیل استفاده از نور آنها بدون پوشش رها می گردند. اما امروزه در معماری های نوین با استفاده از پوشش سقف پاسیو, پوشش سقف حیاط خلوت می توان بیشترین بهره را از این فضاها برد و حتی آنها را تبدیل به محیطی کاربردی و مسکونی  کرد. با استفاده از نورگیر کوپل (نورگیر حبابی) شرکت نورگیر سازان می توان علاوه بر اینکه پوشش سقف پاسیو  و سقف حیاط خلوت مناسب با آب بندی صد در صد ایجاد نمود ، می توان نور این فضا را نیز به طور کامل حفظ کرد.و از پاسیو و حیاط خلوت به عنوان آشپزخانه، اتاق مطالعه،اتاق بچه،گلخانه و .... استفاده کرد.


موارد استفاده پوشش سقف پاسیو

نور طبیعی آفتاب یکی از مواردی است که می توان برای روشن سازی فضای داخلی ساختمان ها و محیط های سرپوشیده استفاده کرد ، پوشش سقف پاسیو ابزاری است که این امکان را به شما می دهد تا در کنار تهویه مناسب هوای داخلی ساختمان ، از نور خورشید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم استفاده کرد ، پوشش سقف پاسیو و نورگیر ها بیشتر در فضاهایی مانند گلخانه های ساختمانی کاربرد داشته و در طرح ها و رنگ های مختلفی موجود می باشند، معمولا برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی از پوشش سقف پاسیو حبابی ، نورگیر قوسدار ، پوشش سف پاسیو پلی کربنات قوس دار و شیب دار استفاده کرد.
علاوه بر این از پوشش سقف پاسیو حبابی می توان به عنوان اتاق نیز استفاده کرد، طرح ها و رنگ های موجود در پوشش سقف پاسیو ، این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا با توجه به نوع رنگ بندی و دکوراسیون داخلی منزل ، بهترین و سازگارترین پوشش سقف پاسیو را انتخاب کرده و از آن استفاده کنند.
معمولا از پوشش سقف پاسیو برای استفاده بهینه از فضاهای غیر قابل استفاده در ساختمان ها مانند حیاط خلوت و.. بکار گرفته می شود.

پوشش سقف پاسیو بوسیله نورگیر حبابی
پوشش سقف پاسیو بوسیله نورگیر حبابی
پوشش سقف پاسیو بوسیله نورگیر کوپل
پوشش سقف پاسیو در بلوار مرزداران
پوشش سقف حیاط خلوت در خیابان یخچال
پوشش پاسیو با نورگیر کوپل در عظیمیه کرج

مراحل نصب نورگیر توسط شرکت نورگیرسازان

مراحل نصب نورگیر توسط شرکت نورگیرسازان : امروزه در سازه های نوین ساختمانی در کلیه کشورهای پیشرفته استفاده از نور طبیعی بسیار با اهمیت می باشد ، از این رو مهندسین معمار تمام تلاش خود را برای بهره گیری از فضاهای نورگیر در ساختمان انجام می دهند. شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از اطلاعات و پلان های روز دنیا تلاش دارد تا سطح کیفی محصولات خود را در سطح و استاندارد های معتبر دنیا در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

از جمله این محصولات می توان به نورگیر های کوپل(نورگیر حبابی)، بارانگیر، سایبان ، سردرب و ...   نام برد.

نور خورشید با منابعی سرشار از ویتامین دی نیازی ضرروی برای افراد می باشد و از آنجا که افراد بیشتر تایم خود را در فضاهای سر پوشیده می گذرانند، نیاز دارند که نور کافی و بدون اشعات مضر به بدن آنها برسد. نورگیر حبابی شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از بهترین محصولات و زبده ترین نیروهای مهندسی و اجرایی سعی در ایجاد فضای نورگیر مناسب برای مصرف کنندگان می باشد.

ابتدا مهندسین طراح شرکت از محل مورد نظر بازدید به عمل می آورند و پس از طراحی و ارائه آن به مشتری. نیروهای اجرایی شرکت جهت اجرای سازه مهندسی طراحی شده به محل اعزام می گردند. این سازه ها با توجه به طراحی می تواند به صورت خرپا باز ، ضربدری، T , I و.... اجرا می گردد. سپس گروه نصب و آببندی شرکت که وظیفه نصب نورگیر های حبابی یا انواع ورق های اکریلیک، پلی کربنات فلت ، چند جداره و.... را دارند. به محل اعزام می گردند.

علاوه بر پوشش دادن کلیه نورگیر های ساختمان از جمله سقف حیاط خلوت, پوشش سقف پاسیو، چشم راه پله ، نورگیر سقفیپوشش رمپ و کلیه void ها.، شرکت نورگیر سازان اقدام به اجرای محصول کاربردی دیگری برای ساختمان ها ی اداری و مسکونی می کند که از جمله آن می توان به انواع پارکینگ ، پوشش استخر، بارانگیر، سایبان و ... نام برد .

نورگیر از دیروز تا امروز

نورگیر از دیروز تا امروز : نور، آهنگ حیات بشر بوده و در معماری کالبد روحی یک بنا به شمار می آید.

استفاده از نور طبیعی به عنوان یک عامل حیاتی در معماری مدرن و سنتی و طراحی ساختمان ها و دکوراسیون منازل شناخته شده است.با بهره گیری از نورگیر ها می توان درکل روز از نور طبیعی و خواص معجزه آسای ان استفاده کرد شایان  ذکر است که استفاده از نورگیر ها نقش مهمی در طراحی پایدارو فرایند معماری سبز و بهینه سازی انرژی ایفا می کند.
تاریخچه استفاده از نورگیر ها به دوران باستان تمدن های اولیه مصر و روم برمی گردد و در معماری های ایرانی استفاده از نورگیر ها از دیرباز با سبکی منحصر بفردانجام می شده است . این نورگیر ها که اغلب به صورت پنجره های سقفی بودند برای انتقال نور و گاها برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گرفتند. به شکلی که این نورگیر ها همه یا بخشی از سقف را به منظور نور رسانی به داخل ساختمان اشغال می کنند.

محصولات

Featured Articles

نورگیر از دیروز تا امروز

 

 

 

 

نورگیر از دیروز تا امروز : نور، آهنگ حیات بشر بوده و در معماری کالبد روحی یک بنا به شمار می آید.

استفاده از نور طبیعی به عنوان یک عامل حیاتی در معماری مدرن و سنتی و طراحی ساختمان ها و دکوراسیون منازل شناخته شده است.با بهره گیری از نور گیر ها می توان درکل روز از نور طبیعی و خواص معجزه آسای ان استفاده کرد شایان  ذکر است که استفاده از نورگیر ها نقش مهمی در طراحی پایدارو فرایند معماری سبز و بهینه سازی انرژی ایفا می کند.
تاریخچه استفاده از نورگیر ها به دوران باستان تمدن های اولیه مصر و روم برمی گردد و در معماری های ایرانی استفاده از نورگیر ها از دیرباز با سبکی منحصر بفردانجام می شده است . این نورگیر ها که اغلب به صورت پنجره های سقفی بودند برای انتقال نور و گاها برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گرفتند. به شکلی که این نورگیر ها همه یا بخشی از سقف را به منظور نور رسانی به داخل ساختمان اشغال می کنند.


از این رو مقاومت و عایق بودن نورگیر ها در برابر باد و باران اهمیت زیادی دارد. از انواع نورگیر های مورد استفاده در زمان های قدیم می توان به :نورگیر بازشوی سقفی ، نورگیر لوله ای ، نورگیر شیب دار و .. اشاره کرد ، که امروزه جای خود را به نورگیر های حیاط خلوت، پوشش سقف پاسیو ، پوشش سقف استخر ، نورگیر های پلی کربنات ، حبابی و گنبدی داده اند که متشکل از دو بخش حبابی و فایبر گلاس می باشند.

کاربرد ها و موارد استفاده  نورگیر ها:

همانطور که در بالا نیز اشاره شد این نورگیر ها برای پوشش سقف استخر، باشگاه های ورزشی ، فروذگاه ها و سامانه های مسافربری ، اماکن تفریحی و توریستی ، تعمیر گاه های پیشرفته و مدرن ، پارکینگ ها هتل ها و بیمارستان ها و مجتمع های مسکونی و تجاری ، نمایشگاه ها ، آلاچیق ها ، پوشش سقف پاسیو و..  مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع ، جنس و ترکیب رنگی مورد استفاده در نورگیر ها علاوه بر سلیقه مشتری به نوع محل استفاده آن ها نیز بستگی دارد.

مراحل نصب نورگیر توسط شرکت نورگیرسازان

مراحل نصب نورگیر:

امروزه در سازه های نوین ساختمانی در کلیه کشورهای پیشرفته استفاده از نور طبیعی بسیار با اهمیت می باشد، از این رو مهندسین معمار تمام تلاش خود را برای بهره گیری از فضاهای نورگیر در ساختمان انجام می دهند. شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از اطلاعات و پلان های روز دنیا تلاش دارد تا سطح کیفی محصولات خود را در سطح و استاندارد های معتبر دنیا در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

از جمله این محصولات می توان به نورگیر های کوپل (نورگیر حبابی)، بارانگیر، سایبان، سردرب و ...  نام برد.

نور خورشید با منابعی سرشار از ویتامین دی نیازی ضرروی برای افراد می باشد و از آنجا که افراد بیشتر تایم خود را در فضاهای سر پوشیده می گذرانند، نیاز دارند که نور کافی و بدون اشعات مضر به بدن آنها برسد. نورگیر حبابی شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از بهترین محصولات و زبده ترین نیروهای مهندسی و اجرایی سعی در ایجاد فضای نورگیر مناسب برای مصرف کنندگان می باشد.

ابتدا مهندسین طراح شرکت از محل مورد نظر بازدید به عمل می آورند و پس از طراحی و ارائه آن به مشتری. نیروهای اجرایی شرکت جهت اجرای سازه مهندسی طراحی شده به محل اعزام می گردند. این سازه ها با توجه به طراحی می تواند به صورت خرپا باز، ضربدری، T , I و.... اجرا می گردد. سپس گروه نصب و آببندی شرکت که وظیفه نصب نورگیر های حبابی یا انواع ورق های اکریلیک، پلی کربنات فلت، چند جداره و.... را دارند. به محل اعزام می گردند.

علاوه بر پوشش دادن کلیه نورگیر های ساختمان از جمله سقف حیاط خلوت، پوشش سقف پاسیو، راه پله، نورگیر سقفی، پوشش رمپ و کلیه void ها، شرکت نورگیر سازان اقدام به اجرای محصول کاربردی دیگری برای ساختمان های اداری و مسکونی می کند که از جمله آن می توان به انواع سقف پارکینگ، پوشش سقف استخر، بارانگیر، سایبان و ... نام برد.

یکی از ویژگی های مهم نیروهای شرکت نورگیرسازان شامل کارشناس بازدیدکننده,طراح,نیروهای اجرایی و ... سعی دارند که پروژه اجرایی را با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت و کوتاهترین زمان تحویل مشتری دهند.

پلی کربنات و استفاده از آن در ساخت نورگیر

پوشش قسمت هایی  از ساختمان که به صورت نورگیر و یا حیاط خلوت ساخته می شوند یکی از مشکلاتی است که معمولا ساکنان این سازه ها برای ایجاد امنیت بیشتر سازه خود با آن درگیر هستند. پلی کربنات نوعی پلاستیک شفاف و سخت است و از خانواده ی پلیمرهای ترموپلاستیک می باشند. از این نواع از پلاستیکهای شفاف در قالب سازی، تغییرات حرارتی، نورگیر، سقف پاسیو، سقف استخر، پوشش رمپ، پارکینگ، پوشش مراکز تجاری و... استفاده می کنند. هم چنین در صنعت شیمیایی نیز کاربرد گسترده ای دارد. در این مقاله با نحوه اجرای سقف پلی کربنات برای این قسمت از سازه ها بیشتر آشنا می شوید.

 

پوشش سقف استخر با ورق پلی کربنات لانه زنبوری

ورق پلی کربنات چیست؟

معمولا ایجاد فضای پاسیو و یا حیاط خلوت بیشتر برای ساختمان هایی در نظر گرفته می شود که از نور طبیعی کمی برخوردار هستند. تجهیز شدن سازه ها به حیاط خلوت باعث می شود تا ساختمان ها در طی روز از مقدار نور طبیعی بیشتری برخوردار شده و از فضای زیبای پاسیو در زندگی خود لذت ببرند. به همین دلیل پوشش سقف حیات خلوت یا پاسیو با متریال های ضخیم و تیره مانع از رسیدن نور طبیعی به محیط منزل می شود.برای همین استفاده از متریال های محکم و با دوام و با قابلیت نور دهی بالا در این سازه ها بسیار مورد توجه است. اجرای سقف پلی کربنات با روشی کاملا اصولی باعث می شود تا علاوه بر داشتن فضایی زیبا برای نگهداری گل و گیاه این ساختمان ها از نور طبیعی روز به مقدار قابل توجهی برخوردار شوند.

کاربرد ورق پلی کربنات در ساخت نورگیر

امروزه با پیشرفته شدن صنعت معماری و ساختمان سازی از پلی کربنات به جای شیشه در بخشهای مختلف ساختمان به خصوص برای پوشش سقف پاسیو، و در خانه های ویلایی که اکثرا دارای استخر رو باز هستند به عنوان سقف استخر نیز استفاده می کنند. ورقهای پلی کربنات به دلیل داشتن انواع متنوع و در اندازه های گوناگون کاربرد گسترده ای را در صنعت ساختمان به خصوص مصالحی که برای ایجاد نورگیر از آنها استفاده می شود ، فراهم کرده است. همچنین به دلیل داشتن تنوع رنگ در ورقهای پلی کربنات می توان در ساخت نورگیر، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر,پوشش سقف حیاط خلوت طرح های زیبایی را پیاده سازی نمود.

استفاده از ورق های پلی کربنات 2 یا چند جداره به علت عمر طولانی، خاصیت ضد uv و میزان نوردهی بالا و.... میتوان برای پوشش انواع نورگیر مانند نورگیر سقفی, پوشش پاسیو, پوشش سقف سوله, پوشش سقف استخر و پارکینگ حیاط . استفاه نمود. نوع نصب ورق پلی کربنات تاثیر بسزایی در عمر استفاده از این نوع ورق را دارد بطوری که باید در نصب فواصل بین ورق ها، استفاده از یراق الات المینیومی مناسب و مخصوص و... را در نظر قرار داد.

 

پارکینگ حیاط با ورق پلی کربنات 2 جداره

اجرای سقف پلی کربنات

این ورق ها از متریال پلیمری از خانواده تومو پلاستیک تولید می شوند. استحکام و دوام بالای این محصول در برابر عوامل محیطی و جوی باعث شده است تا در میان مصرف کنندگان برای خود دارای محبوبیت زیادی شود. از این محصول بیشتر در سقف گلخانه ها برای کم کردن اشعه خورشید و عایق نمودن این فضا در زمستان استفاده می شود.  اما به دلیل قابلیت عبور نور در سقف حیاط خلوت و پاسیو نیز بسیار کاربردی است. اما برای اجرای سقف پلی کربنات باید مراحل مشخصی طی شود.

 

پارکینگ حیاط با ورق پلی کربنات 2 جداره

 

چگونگی اجرای سقف پلی کربنات  

با توجه به این که از این ورق ها جهت ایجاد امنیت بیشتر سازه استفاده می شود بنابراین نیاز است که حتما قبل از نصب ورق ها اقدام به زیرسازی برای نصب آن نمود. برای زیرسازی باید از قوطی هایی که برای این کار تولید می شود و در بازار موجود است استفاده نمایید. بعد از ایجاد این اتصالات نوبت به اجرای سقف پلی کربنات بر روی این شبکه ها است.

برای نصب و اجرای سقف پلی کربنات باید حتما ورق های پلی کربنات طوری قرار گیرند که در خلاف جهت وزش باد باشند. هم پوشانی در این ورق ها نیز بسیار مهم است. در صورت عدم رعایت این موارد امکان نفوذ رطوبت و آلودگی به داخل فضا وجود دارد.

برای سوراخ کردن صفحات باید از مته مناسب که اندازه آن کمی بیشتر از فضای در نظر گرفته شده برای بست است،استفاده شود. این کار مانع از شکستن ورق ها در زمان انبساط خواهد شد.  ورق بعدی باید بر روی ورق بعدی قرار گرفته و حدود 9 سانتی متر با آن هم پوشانی کند. برای برش این ورق ها می توان از اره های مخصوص این کار استفاده شود. این کار مانع از خرد شدن و شکستن ورق در زمان برش می شود.

 

پوشش نورگیر سقفی با پلی کربنان

نکات مهم در زمان نصب سقف پلی کربنات

 • حتما از اره های مخصوص این کار جهت برش ورق ها استفاده نمایید.

 • ورق ها باید هنگام اجرای سقف پلی کربنات بر روی هم قرار گیرند و هم پوشانی تا حدود 10 سانتیمتر صورت گیرد.

 • برای آب بندی باید از تسمه پلی کربنات و یا تسمه اچ آلومینیوم استفاده شود.

 • توجه کنید که ورق های پلی کربنات بیشتر در یک سمت خود مقاوم در برابر اشعه یو وی خورشید هستند. در هنگام اجرای سقف پلی کربنات  به این سمت توجه نمایید که به سمت بالا قرار گیرد.

 • برای نصب و ایجاد دوام بیشتر حتما از پیچ و واشرهای پلی کربنات استفاده نمایید.

 • برای آب بندی سقف پلی کربنات از چسب غیر قابل نفوذ با کیفیت بالا استفاده نمایید.

پلی کربنات و استفاده از آن در ساخت نورگیر

دلایل استفاده از ورق پلی کربنات

یکی از دلایل استفاده از پلی کربنات برای نورگیر و سقف استخر این است که این در طراحی ورق های پلی کربنات یک لایه ضد Uv برای مخافظت در برابر نور آفتاب استفاده می شود. همچنین به دلیل ضربه پذیر بودن این نوع از ورق ها نیز  ، گزینه ای مناسبی برای استفاده در ساخت نورگیر می باشد.

اما از مزایای دیگر این نوع از ورق های پلی کربنات برای ساخت نورگیر ، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر می توان به کم هزینه بودن آن نسبت به مصالح دیگر اشاره کرد. سبک بودن و به صرفه بودن این نوع از پلی کربنات موجب شده است تا تقاضای زیادی در طراحی گلخانه ای داشته باشد  و از این رو استفاده از ورقهای پلی کربنات در زمینه کشاورزی نیز روز به روز گسترده تر می شود.

 

پوشش نورگیر سقفی با پلی کربنان

پوشش سقف پاسیو و حیاط خلوت

امروزه به علت بلند مرتبه شدن ساختمان از فضایی به عنوان نورگیر سقفی در سازه ها استفاده می شود. اما داشتن این فضا برای ساختمان ها اگر چه بسیار مفید و کاربردی است اما دارای مشکلات زیادی نیز است. ورود آلودگی و گرد و غبار از این قسمت از سازه به داخل فضای مسکونی و پایین آمدن درجه امنیت سازه از مهم ترین دلایلی است که ساکنان این سازه ها را بر آن می دارد تا برای پوشش این قسمت از فضای سازه خود فکری کنند.

برای همین از متریال های مختلفی جهت پوشش این فضا استفاده می شود. محصولاتی نظیر نورگیر حبابی و نورگیر سقفی  از محصولات متنوعی است که تولید کنندگان برای پوشش این قسمت تولید و در بازار به وفور وجود دارد، اما استفاده از ورق پلی کربنات و نحوه اجرای سقف پلی کربنات به صورت دقیق از گام های موثری است که تا به حال در این راه برداشته شده است.

برای اجرای سقف پلی کربنات به صورت کاملا دقیق و با استحکام بالا می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما سایت ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

نورگیر

یکی از بهترین راهکار ها جهت استفاده از نور طبیعی در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و ... استفاده از نورگیر سقفی هست که از تنوع در نوع برخوردار می باشد. از انواع نورگیر سقفی پرکاربرد می توان به نورگیر حبابی اشاره نمود که برای سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت و ... استفاده می شود. نورگیر سقفی پلی کربنات، نورگیر شیشه ای هرمی، نورگیر کشویی و ... از دیگر انواع نورگیر سقفی استاندارد می باشد.

استفاده از نورگیر سقفی در سازه و ساختمان

امروزه در معماری مدرن از انواع روش ها و تجهیزات برای هر چه بهتر و زیباتر شدن ساختمان ها بهره گرفته می شود. یکی از نکات مهم در طراحی و معماری ساختمان ها استفاده حداکثری از نور طبیعی می باشد. استفاده از نورگیر های سقفی یکی از روش های مناسب برای ورود نور خورشید به ساختمان محسوب می شود. از مزایای بهره گیری از نورگیر های سقفی تامین بخشی از نور ساختمان، کاهش هدر رفت انرژی گرمایی و سرمایی و ایجاد نمای زیبا از مناظر بیرون می باشد

انواع نورگیر سقفی

در حال حاضر استفاده از نورگیر های سقفی در ساختمان سازی رونق زیادی دارد و از این نورگیر ها جهت سقف پاسیو، سقف حیاط خلوت، سقف آشپزخانه و ... بهره گرفته می شود. همچنین از انواع نورگیر های سقفی جهت سقف پارکینگ، استخر و ... می توان بهره گرفت که به زیبایی فضا نیز می افزاید. نورگیر های سقفی با توجه به نوع ساخت و کاربرد هایی که دارد انواع مختلفی را شامل می شود.

نورگیر سقفی با پایه فایبرگلاس و ورق اکریلیک

نورگیر های ساخت شرکت نورگیر سازان از پایه های فایبرگلاس کلاس A و ورق های اکریلیک 3 میلیمتر ضخامت، تایوانی استفاده می گردد. که با شاسی کشی مناسب توسط محاسبات دقیقی که توسط مهندسین شرکت انجام می شود محیط مورد نظر شما را در موراد زیر برای اجرای نورگیر مهیا می نماید:

 1. سقف پاسیو طبقات همکف و سقف پشت بام 
 2. سقف حیاط خلوت 
 3. سردرب
 4. سقف پارکینگ
 5. گلخانه
 6. پوشش سقف استخر 
 7. رمپ
 8. سقف تراس
 9. پارکینگ های شخصی و عمومی
 10. کلیه void های مراکز تجاری ،اداری، مسکونی و....

نورگیر با انواع ورق پلی کربنات

نوع دیگر پوششی برای نورگیر، سقف حیاط خلوت، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر که شرکت نورگیر سازان استفاده می کند، استفاده از انواع ورق پلی کربنات 6 میلی متر 2 جداره، ورق پلی کربنات فلت در میل های گوناگون، ورق پلی کربنات 8 میل، 10 میل و... می باشد، که با طراحی های مهندسی و با در نظر گرفتن زیبایی و ایمنی در حالت های قوسی، گنبدی، هرم و... اجرا می گردد که در فضاهای سقف پاسیو پشت بام، پارکینگ منازل شخصی و عمومی، پوشش انواع استخر رو باز، گلخانه و... بیشترین استفاده را دارد.

نورگیر حبابی

نورگیر حبابی یا نورگیر کوپل به دلیل آببندی توسط ایزوگام های مخصوص فایبر گلاس به صورت صد در صد آببندی می شوند که میتوان گفت به دلیل این امکان مناسب ترین پوشش برای پوشش سقف پاسیو و پوشش حیاط خلوت، انواع نورگیر ساختمانی در ابعاد بزرگ می باشند.

نورگیر از دیروز تا امروز

نورگیر از دیروز تا امروز: نور، آهنگ حیات بشر بوده و در معماری کالبد روحی یک بنا به شمار می آید.

استفاده از نور طبیعی به عنوان یک عامل حیاتی در معماری مدرن و سنتی و طراحی ساختمان ها و دکوراسیون منازل شناخته شده است. با بهره گیری از نورگیر می توان درکل روز از نور طبیعی و خواص معجزه آسای ان استفاده کرد شایان  ذکر است که استفاده از نورگیر ها نقش مهمی در طراحی پایدارو فرایند معماری سبز و بهینه سازی انرژی ایفا می کند.
تاریخچه استفاده از نورگیر ها به دوران باستان تمدن های اولیه مصر و روم برمی گردد و در معماری های ایرانی استفاده از نورگیر ها از دیرباز با سبکی منحصر بفرد انجام می شده است. این نورگیر ها که اغلب به صورت پنجره های نورگیر سقفی بودند برای انتقال نور و گاها برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گرفتند. به شکلی که این نورگیر ها همه یا بخشی از سقف را به منظور نور رسانی به داخل ساختمان اشغال می کنند.

مطالعه بیشتر...

نورگیرسازان تهران

نورگیر سازان تهران دارای طراحان حرفه ای در طراحی پوشش سقف پاسیو ، سقف استخر ، سردر ، سایه بان و انواع متنوع دیگر پوششهای نورگیر در کشور می باشد . نورگیرسازان با ارائه بهترین و با کیفیت ترین سازه های نورگیر هدف اصلی خود را در رضایت مشتریان می داند.

تماس با ما

نارمك ميدان نبوت خيابان آيت جنوبي بعد از خيابان براتي ساختمان تجاري پاساژ مرواريد طبقه٣ واحد١٤-02177941306

 

شماره تماس: 09120870368--02186028675--02177941306   مهندس پیله ور

 

فاکس:
77941456 - 21 (98+)
           پست الکترونیکی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.