نور گیر

مراحل نصب نورگیر توسط شرکت نورگیرسازان : امروزه در سازه های نوین ساختمانی در کلیه کشورهای پیشرفته استفاده از نور طبیعی بسیار با اهمیت می باشد ، از این رو مهندسین معمار تمام تلاش خود را برای بهره گیری از فضاهای نورگیر در ساختمان انجام می دهند. شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از اطلاعات و پلان های روز دنیا تلاش دارد تا سطح کیفی محصولات خود را در سطح و استاندارد های معتبر دنیا در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

از جمله این محصولات می توان به نورگیر های کوپل(نورگیر حبابی)، بارانگیر، سایبان ، سردرب و ...   نام برد.

نور خورشید با منابعی سرشار از ویتامین دی نیازی ضرروی برای افراد می باشد و از آنجا که افراد بیشتر تایم خود را در فضاهای سر پوشیده می گذرانند، نیاز دارند که نور کافی و بدون اشعات مضر به بدن آنها برسد. نورگیر حبابی شرکت نورگیر سازان با بهره گیری از بهترین محصولات و زبده ترین نیروهای مهندسی و اجرایی سعی در ایجاد فضای نورگیر مناسب برای مصرف کنندگان می باشد.

ابتدا مهندسین طراح شرکت از محل مورد نظر بازدید به عمل می آورند و پس از طراحی و ارائه آن به مشتری. نیروهای اجرایی شرکت جهت اجرای سازه مهندسی طراحی شده به محل اعزام می گردند. این سازه ها با توجه به طراحی می تواند به صورت خرپا باز ، ضربدری، T , I و.... اجرا می گردد. سپس گروه نصب و آببندی شرکت که وظیفه نصب نورگیر های حبابی یا انواع ورق های اکریلیک، پلی کربنات فلت ، چند جداره و.... را دارند. به محل اعزام می گردند.

علاوه بر پوشش دادن کلیه نورگیر های ساختمان از جمله سقف حیاط خلوت, پوشش سقف پاسیو، چشم راه پله ، نورگیر سقفیپوشش رمپ و کلیه void ها.، شرکت نورگیر سازان اقدام به اجرای محصول کاربردی دیگری برای ساختمان ها ی اداری و مسکونی می کند که از جمله آن می توان به انواع پارکینگ ، پوشش استخر، بارانگیر، سایبان و ... نام برد .

پلی کربنات و استفاده از آن در ساخت نورگیر : پلی کربنات نوعی پلاستیک شفاف و سخت است و از خانواده ی پلیمرهای ترموپلاستیک می باشند . از این نواع از پلاستیکهای شفاف در قالب سازی ، تغییرات حرارتی ، نورگیر ، پوشش سقف پاسیو ، سقف استخر ,پوشش رمپ,پارکینگ,پوشش نراکز تجاری و...... مورد استفاده می کنند. هم چنین در صنعت شیمیایی نیز کاربرد گسترده ای دارد.

پلی کربنات و استفاده از آن در ساخت نورگیر

امروزه با پیشرفته شدن صنعت معماری و ساختمان سازی از پلی کربنات به جای شیشه در بخشهای مختلف ساختمان به خصوص برای پوشش سقف پاسیو ، و در خانه های ویلایی که اکثرا دارای استخر رو باز هستند به عنوان سقف استخر نیز استفاده می کنند . ورق های پلی کربنات به دلیل داشتن انواع متنوع و در اندازه های گوناگون کاربرد گسترده ای را در صنعت ساختمان به خصوص مصالحی که برای ایجاد نورگیر از آنها استفاده می شود ، فراهم کرده است. همچنین به دلیل داشتن تنوع رنگ در ورقهای پلی کربنات می توان در ساخت نورگیر ، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر,پوشش سقف حیاط خلوت طرح های زیبایی را پیاده سازی نمود.

استفاده از ورق های پلی کربنات 2 یا چند جداره به علت عمر طولانی ,خاصیت ضد uv و میزان نوردهی بالا و.... میتوان برای پوشش انواع نورگیر مانند نورگیر سقفی, پوشش پاسیو, پوشش سقف سوله, پوشش سقف استخر و پارکینگ حیاط . استفاه نمود. نوع نصب ورق پلی کربنات تاثیر بسزایی در عمر استفاده از این نوع ورق را دارد بطوری که باید در نصب فواصل بین ورق ها , استفاده از یراق الات المینیومی مناسب و مخصوص و... را در نظر قرار داد.

پوشش سقف استخر با ورق پلی کربنات لانه زنبوری

 

پارکینگ حیاط با ورق پلی کربنات 2 جداره

 

پارکینگ حیاط با ورق پلی کربنات 2 جداره

 

پوشش نورگیر سقفی با پلی کربنان

 

پوشش نورگیر سقفی با پلی کربنان

یکی از دلایل استفاده از پلی کربنات برای نورگیر و سقف استخر این است که این در طراحی ورق های پلی کربنات یک لایه ضد Uv برای مخافظت در برابر نور آفتاب استفاده می شود. همچنین به دلیل ضربه پذیر بودن این نوع از ورق ها نیز  ، گزینه ای مناسبی برای استفاده در ساخت نورگیر می باشد.

اما از مزایای دیگر این نوع از ورق های پلی کربنات برای ساخت نورگیر ، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر می توان به کم هزینه بودن آن نسبت به مصالح دیگر اشاره کرد. سبک بودن و به صرفه بودن این نوع از پلی کربنات موجب شده است تا تقاضای زیادی در طراحی گلخانه ای داشته باشد  و از این رو استفاده از ورق های پلی کربنات در زمینه کشاورزی نیز روز به روز گسترده تر می شود.

پلی کربنات و استفاده از آن در ساخت نورگیر

نورگیر از دیروز تا امروز : نور، آهنگ حیات بشر بوده و در معماری کالبد روحی یک بنا به شمار می آید.

استفاده از نور طبیعی به عنوان یک عامل حیاتی در معماری مدرن و سنتی و طراحی ساختمان ها و دکوراسیون منازل شناخته شده است.با بهره گیری از نورگیر ها می توان درکل روز از نور طبیعی و خواص معجزه آسای ان استفاده کرد شایان  ذکر است که استفاده از نورگیر ها نقش مهمی در طراحی پایدارو فرایند معماری سبز و بهینه سازی انرژی ایفا می کند.
تاریخچه استفاده از نورگیر ها به دوران باستان تمدن های اولیه مصر و روم برمی گردد و در معماری های ایرانی استفاده از نورگیر ها از دیرباز با سبکی منحصر بفردانجام می شده است . این نورگیر ها که اغلب به صورت پنجره های سقفی بودند برای انتقال نور و گاها برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گرفتند. به شکلی که این نورگیر ها همه یا بخشی از سقف را به منظور نور رسانی به داخل ساختمان اشغال می کنند.

ادامه مطلب: نورگیر از دیروز تا امروز

نورگیر : نورگیر های ساخت شرکت نورگیر سازان از پایه های فایبرگلاس کلاس A و ورق های اکریلیک 3 میلیمتر ضخامت، تایوانی استفاده می گردد. که با شاسی کشی مناسب توسط محاسبات دقیقی که توسط مهندسین شرکت انجام می شود محیط مورد نظر شما را اعم از1- سقف پاسیو طبقات همکف و پشت بام  2-حیاط خلوط  3 – سردرب 4- پارکینگ 5 – گلخانه 6-پوشش استخر  7-رمپ 8-تراس 9-پارکینگ های شخصی و عمومی 10- کلیه void های مراکز تجاری ،اداری، مسکونی و....

نوع دیگر پوششی برای نورگیر ،سقف حیاط خلوت, پوشش سقف پاسیو و سقف استخر که شرکت نورگیر سازان استفاده می کند ، استفاده از انواع ورق(طلق) های پلی کربنات 6 میلی متر 2 جداره،ورق پلی کربنات فلت در میل های گوناگون ، ورق پلی کربنات 8 میل، 10 میل و... می باشد .، که با طراحی های مهندسی و با در نظر گرفتن زیبایی و ایمنی در حالتهای قوسی،گنبدی،هرم و.....اجرا می گردد که در فضاهای سقف پاسیو پشت بام ،پارکینگ منازل شخصی و عمومی ، پوشش انواع استخر رو باز، گلخانه و... بیشترین استفاده را دارد.

نورگیر حبابی یا نورگیر کوپل به دلیل آببندی توسط ایزوگام های مخصوص فایبر گلاس به صورت صد در صد آببندی می شوند که میتوان گفت به دلیل این امکان مناسبترین پوشش برای پوشش سقف پاسیو و پوشش حیاط خلوت, انواع نورگیر های ساختمانی در ابعاد بزرگ می باشند.

 

 

 

نورگیرسازان تهران

نورگیر سازان تهران دارای طراحان حرفه ای در طراحی پوشش سقف پاسیو ، سقف استخر ، سردر ، سایه بان و انواع متنوع دیگر پوششهای نورگیر در کشور می باشد . نورگیرسازان با ارائه بهترین و با کیفیت ترین سازه های نورگیر هدف اصلی خود را در رضایت مشتریان می داند.

تماس با ما

نارمك ميدان نبوت خيابان آيت جنوبي بعد از خيابان براتي ساختمان تجاري پاساژ مرواريد طبقه٣ واحد١٤-02177941306

 

شماره تماس: 09120870368--02186028675--02177941306   مهندس پیله ور

 

فاکس:
77941456 - 21 (98+)
           پست الکترونیکی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

S5 Box

Login

Register